Stogams dengti – Turmalin čerpė

Turmalin yra nauja plokščio profilio užkaitinė keraminė čerpė, kuri bus pristatoma rinkoje 2009 metais. Šios čerpės yra gaminamos Vokietijoje, jų pavadinimas asocijuojasi su tvirtu Ir atspariu brangakmeniu.

Turmalin tai pilnas produktų asortimentas, apimantis eilines čerpes, specialiąsias (kraigo ir kraštines) čerpes ir įvairiausius priedus. Eilinės čerpės gaminamos iš natūralaus molio, jų forma panaši kaip ir plokščių betoninių Minster čerpių. Spalvų pasirinkimas sukurtas taip, kad atitiktu šiuolaikinės architektūros poreikius.Visi priedai atitinka išskirtinį, tiesių linijų dizainą. Taip pat galima naudoti ir priedus iš Minster asortimento, kurie pagaminti iš cinko aliuminio.  Stogo priedų pasirinkimas sudarytas iš universalių produktų, tačiau, kai kurie tvirtinimo, saugumo ir stogo pralaidų produktai sukurti būtent Turmalin asortimentui. Rezultatas – švaraus neperkrauto dizaino pastatai, dažnai modernaus stiliaus namai, kaip šis pavyzdys.

Šios čerpės pristatomos 2009 metų pradžioje, jau parduoti pirmieji stogai Baltijos šalyse. Čerpes gamina ta pati gamykla Karstädt, Vokietijoje, kur taip pat gamina ir Nortegl keramines čerpes.

AR JŪS ŽINOJOTE?

Turmalinas yra brangakmenis, kaip ir rubinas ar achatas. Turmalinas ypatingas tuo, kad gali būti įvairiausių spalvų, nuo beveik skaidrios iki tamsiai juodos spalvos, gali būti žalsvų ar rausvų  atspalvių - taip Turmalinas primena daugelį kitų brangakmenių. Pavadinimas kilęs iš singali kalbos “ tura mali”, kas reiškia “daugiaspalvis akmuo”. Turmalinas yra tvirtas akmuo, kuris dėl savo atsparumo puikiai tinka naudoti juvelyriniams dirbiniams.

Turmalin cerpes
Turmalin
FAKTAI
Spalvos:
-Glazūruotos: juoda, pilka ir kaštoninė.
-Angobuotos: antracito juoda, silicio pilka ir vario raudonumo
-Natūrali molio raudonumo
  tamsių spalvų čerpių vidus yra tamsios spalvos
Ilgis: 475mm
Plotis: 280mm
Dengiamas plotis: 240mm
Grebėstų žingsnis: 355-380mm
Minimalus stogo nuolydis: 22 laipsniai
Svoris: 4,5kg/vnt, 50kg/m2