Atsako specialistas.

Stogo dengimo akmens čerpėmis laikas, lyginant su kitomis medžiagomis:

Pavasarį, žiemą ir rudenį, kai dažnai sninga, lyja, drebia šlapdriba, kai teigiama temperatūra bet kurią akimirką gali nukristi žemiau nulio, susimąstome, kokį stogą geriausia rinktis. Kokią dangą, mano kaip statybininkės nuomone, yra lengviausia padengti? Kuri danga nesukelia jokių sunkumų atliekant dengimo darbus, nepriklausomai nuo oro? Pvz., kai apsninga stogo lentjuostes, prieš dengimą akmens čerpėmis, iš esmės jas pakanka švariai nuvalyti šepečiu. Dengiant stogą betoninėmis čerpėmis, laikini čerpių nelygumai, atsiradę dėl sniego ar ledo, didelės reikšmės neturi. Betoninės čerpės išlygina net ir mažiausius nelygumus, todėl nereikia eikvoti jėgų valant stogo konstrukciją.

Klojant skardą, lentjuostės turi būti švarios ir lygios, neapšerkšnijusios ir be jokių kitų nelygumų. Jei lentjuostės nėra lygios, vėliau gražų vaizdą iškraipo atsikišimai ir aštrios žymos skardoje, kurios savaime neišnyksta. Stogo lentjuostės turi būti visiškai tiesios, nes išlenktas ar netinkamai padengtas skardinis stogas vėliau prastai atrodo.

Šaltuoju metų laiku dengiant stogą skiedromis, ilgiau trunka darbo procesas (reikia paruošti pagrindą, sumontuoti vėdinimo grebėstus, karkasą, OSB plokštes, stogo mastiką, padengti pagrindą ir galiausiai sudėti skiedras). Kiekvienas darbo etapas reikalauja papildomos energijos ir išlaidų. Daugiau nei 10 laipsnių pasvirusio stogo skiedros viena prie kitos nelimpa ir žiemą sukelia papildomų rūpesčių.

Eternito dangą lengva dengti. Tačiau eternitas neužtikrina kompleksiškumo, kaip kita stogo danga. Mūsų klientai dažnai laikosi tokios nuomonės: „Kam mano gyvenamajam namui reikia eternito? Net būstų asociacijos atsisako seno gero eternito“.

Šiaudiniu stogu gali didžiuotis kiekvienas namo šeimininkas. Tačiau ši danga dera ne kiekvienoje aplinkoje, be to, ne kiekvienam namui ji tinka. Vis dėlto gerai įrengtas šiaudinis stogas ilgai tarnauja ir yra kiekvieno namo pažiba.

Stogas iš skiedrų ir malksnų taip pat tinka ne kiekvienam namui. Toks stogas atrodo gražiai, tačiau namo savininkas turi nemažai rūpesčių dėl šios dangos priežiūros.

Išvada: rinkoje siūloma daug įvairios stogo dangos. Tačiau aš patarčiau iš visų siūlomų medžiagų rinktis akmenį. Dengiant stogą akmens čerpėmis, oras nedaro jokios įtakos, be to, lengva pabaigti nebaigtą darbą. Žinoma, didelis privalumas yra ir kiekvienam namą besistatančiam ar stogą renovuojančiam žmogui priimtina akmens čerpių kaina. Ši medžiaga puikiai tinka prie bet kokios aplinkos ir bet kokio stiliaus namui!

skaityti daugiau