Stogo renovacija

Laiku renovuotas stogas padeda išsaugoti namą!

Stogas namus saugo jau ne vieną tūkstantmetį. Visus tuos metus stogai buvo klojami iš skirtingų medžiagų. Visus išbandymus sėkmingai išlaikė čerpės, kurių  patikimumas įrodytas per amžius, ir kurios tapo tradicine stogo dengimo medžiaga daugelyje šalių. Mūsų nelaimei, tarybiniu laikotarpiu  nebeliko suvokimo apie gerą stogo dangą ir dėl to mes visi buvome priversti naudoti nuodingą šiferį su asbestu, kurio naudojimo laikas šiai dienai jau eina į pabaigą. Šiuolaikinės technologijos stogo čerpių gamyboje suteikia puikias galimybes tęsti senas tradicijas ir ateityje.

Ką daryti, jei stogas jau senas ir praleidžia  vandenį? Pirmiausia reikia išsiaiškinti, pro kurią vietą jis leidžia  drėgmę: pro stogo kraigą, sienų sujungimus, stoglatakį, aplink kaminą, o gal stogo danga jau suskilinėjusi. Jei šiferis trupa, metas nedelsiant reaguoti ir pakeisti jį į  kokius penkis kartus ilgiau tarnausiančias stogo čerpes. Atkreipkite dėmesį į stogo ir kamino sujungimo vietą ir, jeigu reikia, suremontuokite ją. Paprasčiausias būdas tvarkingai atlikti darbus yra užsisakyti kamino sandarinimo komplektą: sandarinimo  juostą „Wakaflex“, sandarinimo klijus-hermetiką ir  kamino sandarinimo apvadus.

KĄ DARYTI, KAD STOGAS TARNAUTŲ ILGAI?

Pradėti reikėtų nuo tvarkingo stogo montavimo. Ekonominio pakilimo metais atsirado daug statybos bendrovių, bet ne visos jos teikė kokybiškas paslaugas. Tai lėmė, kad ne vienas šeimininkas jau dabar turi pradėti  tvarkyti stogą. Šios dienos duomenimis „Monier“ partnerių klubas vienija  9 įmones visoje Lietuvoje.

Tai yra mažos arba vidutinės įmonės, kurios kasdien kloja stogus. Žinome jų kokybę ir galime jas drąsiai rekomenduoti. „Monier“ partnerių klubo statybininkus rasite čia.

REKOMENDACIJOS STOGO PRIEŽIŪRAI:

  • Geriausias laikas atlikti stogo priežiūros darbus yra pavasaris ir (ar) ruduo.
  • Stogo priežiūros darbus atlikite kiekvienais metais. Stogą ir lietvamzdžius išvalykite nuo spyglių, lapų, šakų ir kitų nešvarumų – būtent jie yra dažniausia priežastis, dėl kurios atsiranda stogo pažeidimai.
  •  Patikrinkite stogo kraigą. Kadangi stogo kraigas yra viena labiausiai pažeidžiamų vietų, įsitikinkite, ar visos čerpės ir sandarinimo medžiagos yra tvarkingos. 
  •  Patikrinkite kamino ir pastato išsikišusių dalių sujungimą su stogu.

BŪK DRAUGAS APLINKAI IR PATS SAU: PAKEISK SENĄ, NUODINGĄ  ŠIFERĮ!

Dauguma tikriausiai yra pagalvoję, kad reikėtų tai padaryti – seną stogą pakeisti nauju. Net ir tuo atveju, jei senas šiferis dar apsaugo nuo lietaus. Pirmiausia reikėtų stogą apžiūrėti ir įvertinti jo atsparumą klimato sąlygoms ir fizikinėms jėgoms. Tai, ar ant stogo galima vaikščioti (valant sniegą ar kitas šiukšles), geriausiai žino pats namo šeimininkas.

 Jeigu Jums kyla įtarimų, rekomenduojame išsikviesti stogo apžiūros specialistą. „Monier“ partneriai, stogdengiai atvyks į vietą, atliks reikiamą apžiūrą ir suteiks geriausias rekomendacijas stogo keitimo ar remonto klausimais. Apžiūrą galite užsakyti telefonu +370 5 233 32 80 arba rašydami mums adresu: stogas@monier.lt.

 

TAI YRA PAPRASČIAU NEI ATRODO.

Kaip jau buvo minėta aukščiau, daugelis namų yra dengti senu šiferiu . Nepriklausomai nuo stogo dengimo laiko, dauguma stogų yra panašūs: gegnės, lentų klojinys, hidroizoliacinė bituminė danga bei šiferis. Tokių stogų renovavimas stogo čerpėmis yra paprastas. Pakanka pašalinti šiferį ir sukloti patvarias stogo čerpes. Ne visada reikia keisti senas medžiagas ar lentų klojinį.

TAI NĖRA BRANGU!

Palyginus stogo sprendimų, t.y. visų stogui kloti reikalingų medžiagų kainas, rezultatai yra stulbinantys. Klojant stogą nepakanka tik čerpių, skardos ar šiferio plokščių. Tam, kad stogas tarnautų ilgai ir būtų patvarus, reikėtų pamąstyti ir apie tvirtinimo elementus, sandarinimo medžiagas, sniego apsaugas ir pan. Palyginus stogų sprendimų kainas, pati optimaliausia kaina yra dengiant stogą čerpėmis. Palyginus kainas, t.y. palankiausio čerpinio stogo, pigaus skardinio ar šiferinio stogo, prieisime prie išvados, kad jeigu kaina yra svarbi, verta rinktis čerpių stogą. Nekalbant jau apie atsparumą, tarnavimo laiką, garantiją ir prabangią išvaizdą.

 

LENGVA MONTUOTI.

Čerpių stogas tinka beveik visiems namams – leistinas minimalus stogo šlaitas yra 14 laipsnių ir maksimalus šlaitas 90 laipsnių. Be to, montuojant čerpinį stogą nereikiajokių specialių sugebėjimų ar darbo įrankių – 2004 m. čerpes ant stogo pavyko sudėlioti ir vienai 60 metų amžiaus poniai, kuri laikėsi mūsų pateiktos montavimo instrukcijos! Pakartokite tai ir Jūs!