Renovuokime stogus

         Lietuvoje tikriausiai nėra nė vieno namo savininko, kuris prieš pradėdamas remontuoti stogą nebūtų susirūpinęs jo konstrukcijų būkle bei keliamąja galia. Nuolat baiminamasi, kad dėl čerpių stogo sunkumo namas tiesiog subyrės, o kai kurie namų savininkai net būgštauja, kad tai pažeis pamatus. Jeigu tai būtų tiesa, žmonės nebūtų rinkęsi čerpių stogo dangos dar prieš tūkstančius metų.
         Pagrindinė baiminimosi priežastis yra klaidinga nuomonė, kad stogo dangos medžiaga yra pagrindinis namui tenkančio svorio šaltinis.
         Iš tiesų jokios stogo medžiagos svoris nesudaro daugiau kaip 13 % viso svorio, kuriam išlaikyti turi būti paruoštas kiekvienas pastatas.

Prieš
Po

          Be to, kiekvienas stogas taip pat turi išlaikyti ir kaminkrėtį ar žmogų, atliekantį stogo priežiūros darbus.
Stogo konstrukcijos (gegnės, grebėstai) sudaro vidutiniškai
          11 %, o pati stogo medžiaga – 13 % apkrovos. Pridėjus dar ir taškinę apkrovą, kurią sukelia ant jūsų namo stogo vaikštantis kaminkrėtys, vidutiniškai 80 kg sveriantis vyras, bei saugos elementus, kurie yra apskaičiuojami jau projektuojant kiekvieną stogą, galima teigti, kad stogo medžiagos įtaka visame kontekste yra nežymi.
          Jei jūs vis dėlto abejojate savo namo konstrukcijų atsparumu, paskambinkite arba parašykite mums. Atliksime visus reikalingus skaičiavimus ir tyrimus.