APIE STOGŲ RENOVAVIMĄ

APIE STOGŲ RENOVAVIMĄ

PROBLEMA

Daugelį praėjusiame amžiuje statytų namų dabar reikia remontuoti. Dažniausiai keičiamas stogas, langai, santechnikos  įranga. Nuo ko geriausia pradėti? Į kokius aspektus atkreipti dėmesį?

Iš tiesų remontą geriausia pradėti nuo tų namo dalių, kurių pakeitimas atrodo svarbiausias. Jei tai stogas, įsitikinkite, ar jis yra tvirtas ir sandarus. Stogui pradėjus leisti vandenį, tolesnis procesas vyksta labai greitai, todėl patiriami didesni nuostoliai. Gali būti apgadinti baldai, vidaus apdaila, technika bei kiti daiktai.

Renovuodami stogą, susiduriate su daugybe klausimų, kyla įvairių idėjų. Ar reikia sandarinti plyšius? Kuri medžiaga yra praktiškiausia renovuojant stogą? Kiek pastangų reikalauja šis sumanymas? Kada geriausia remontuoti? Ar samdyti profesionalius darbininkus ar šio darbo imtis pačiam? Ir, žinoma, vienas svarbiausių klausimų – kiek man visa tai kainuos?

NAUDINGAS PATARIMAS: TVARKĄ DARYKITE TVARKINGAI!

„Tinkamai renovuotas stogas apsaugos jus ir jūsų namus ateinančius 100 metų“, – teigia vyresnysis Monier konsultantas techniniais klausimais p. Avo Nurming. Laikinas stogo remontas yra tik trumpalaikis sprendimas – namas apsaugomas nuo lietaus ir pan., tačiau tai neišsprendžia problemos iš esmės. Reikia imtis veiksmų ir vieną dieną atlikti būtinus darbus.

Avo Nurming
Avo Nurming

Pasak p. Nurming, renovuojant stogą reikia rinktis patinkančią medžiagą, kuri būtų patvari ir už prieinamą kainą. Gana dažnai sprendimas priimamas visko gerai neapgalvojus. Daugeliu atvejų susiduriame su pasenusia koncepcija, tradicijomis, išankstiniu nusistatymu ir nežinojimu. 

Paprasta kloti

Čerpės tinka bet kokiam namui – minimalus leistinas stogo nuolydis yra tik 11 laipsnių, o maksimalus – net 90 laipsnių.  Renovuojant stogą taip pat rekomenduojame pakeisti medines konstrukcijas. Jei jų būklė gera, keisti nebūtina.

IŠ TIESŲ PAPRASČIAU NEI MANOTE

Daugelį senų namų dabar dengia susidėvėjęs asbestinio eternito stogas. Nepriklausomai nuo stogo klojimo laiko, daugelis tokių stogų uždengti vienodai: gegnės, lentų paklotas, bitumas ir eternitas. Tokius stogus paprasta renovuoti naudojant čerpes. Tereikia nuimti eternitą ir pakloti patvarias čerpes. Senesnio ritininės stogo dangos sluoksnio ir lentų pakloto net nebūtina nuimti.

Naudokite geriausias medžiagas! 

Viena geriausių medžiagų stogui dengti neabejotinai yra ilgą ir didingą istoriją turinčios čerpės. Latvijoje ir Lietuvoje yra stogų, dengtų betoninėmis bei molinėmis čerpėmis, kurių amžius siekia daugiau nei 100 metų. Nereikia baimintis, kad naujosios čerpės susidėvės greičiau.

TAI NEBRANGU!

Lyginant įvairius stogų dengimo sprendimus, t. y. stogų medžiagų kainą, rezultatai stebina. Klojant stogą nepakanka vien čerpių, skardos ar eternito plokščių. Norint, kad stogas būtų tvirtas, reikia pasirūpinti ir tvirtinimo priemonėmis, sniego užtvaromis bei stogo kopėtėlėmis. Lyginant stogų sprendimų kainas, palankiausia yra čerpių kaina.

Lyginant pateiktą informaciją, t. y. nebrangias čerpes, pigią skardinę ar eternito plokščių dangą, akivaizdu, jog verta rinktis stogo čerpes. Jos geriausios daugeliu aspektų, o ką jau kalbėti apie ilgaamžiškumą,  tvirtumą ir puikią išvaizdą. 

Čerpių stogasSkardaBitumasEternitas
stogo medžiaga2270363026903000
kartu su priedais5380709056506490

*  Sąmata yra apytikrė, parengta remiantis kainoraštyje nurodytomis kainomis. Monier, UAB  neatsako už kainoraščiuose pateiktos informacijos pakeitimus.

Stogą veikianti apkrova

ČERPIŲ STOGO SVORIS YRA JO PRANAŠUMAS

Kai kurie žmonės mano, jog čerpių stogo svoris gali būti problema. Iš tiesų nėra jokios priežasties nerimauti. Prieš daug dešimtmečių statytų namų konstrukcijos yra labai tvirtos. Be to, projektuojant namo medinę konstrukciją skaičiuojamas ne tik čerpių svoris (40 kg/m2), bet ir sniego apkrova (apie 160-200 kg/m2), vėjo gūsiai (apie 40 kg/m2) ir medinių konstrukcijų svoris (37-40 kg/m2). Dėl savo santykinio svorio ir struktūros čerpių stogas yra ypač atsparus stipriems vėjo gūsiams ir audroms. Tokie stogai lengvai atlaikė Latvijoje ir Lietuvoje siautusias audras.

Jei jums neduoda ramybės klausimas, ar jūsų namo stogo konstrukcija yra tinkama ir kiek ilgai ji atlaikys, kreipkitės į Monier klientų aptarnavimo centrą. Mūsų specialistas suteiks nemokamą konsultaciją – įvertinęs jūsų stogą, jis pasakys, ar jis pakankamai tvirtas.