Apie stogus

Čerpinius stogus žmonės dengia jau kelis tūkstantmečius. Priežastis – čerpiniai stogai yra patvarūs, saugūs ir ilgaamžiai. Norint turėti tobulą stogą reikia suprasti, kokie yra pagrindiniai patikimo stogo kriterijai.

Kartais apie stogą kalbame kaip apie penktąjį  namo fasadą. Tačiau stogas yra daug patvaresnis negu sienos. Kad stogas apsaugotų nuo lietaus, sniego ir vėjo reikia parinkti tinkamas medžiagas. Čia apžvelgsime pagrindines stogo dalis.

ČERPĖS

Klasikinė stogo danga – keraminės čerpės. Keramika yra patvari, ilgaamžė ir  natūrali medžiaga. Keraminių čerpių stogas gali atlaikyti didelius temperatūros svyravimus ir, kitaip negu kitos stogų dangos keramika neyra, laikui bėgant mažiausiai keičiasi ir jai neturi įtakos kenkėjai bei mikroorganizmai. Pastaraisiais metais su keramika pradėjo konkuruoti naujos medžiagos. Viena jų yra betonas. Tai yra patvari stogų dangos medžiaga.  Čerpės pagamintos taip, kad lietus ir sniegas nutekėtų arba nuslystų, todėl čerpinis stogas turi būti tam tikro nuolydžio, kad drėgmė nepatektų po čerpėmis. Įvairiems čerpių tipams stogo nuolydis gali būti  skirtingas. Norėdami išsiaiškinti, ko reikia jūsų namo stogui, susisiekite su stogo dangų prekybininku arba stogdengiu.

Apie stogus

KAS YRA PO ČERPĖMIS?

Čerpės klojamos ant medinių grebėstų, pritvirtintų prie stogo konstrukcijų. Tarpusavyje čerpės sujungiamos laikikliais ir laiko viena kitą kryptimi iš apačios į viršų. Kaip tai daroma, priklauso nuo čerpių tipo ir to, koks yra stogo nuolydis. Grebėstai yra tvirtinami prie ventiliacinių tašelių, kuriais pritvirtinta plėvelė.

PLĖVELĖ

Plėvelė leidžia orui cirkuliuoti po čerpėmis ir iš vidaus išgarinti drėgmę. „Kvėpuojanti plėvelė“, kitaip negu hidroizoliacinė „nekvėpuojanti“ plėvelė, leidžia išgaruoti drėgmei iš namo. Difuzinė plėvelė suteikia galimybę stogo konstrukcijai ventiliuotis ir tuo pačiu padaryti izoliaciją dar efektyvesnę.

SPECIALIOSIOS ČERPĖS

Specialiosios čerpės būtinos stogo kraigui ir kraštams. Taip pat yra ir specialių ventiliacinių čerpių ir ventiliacinių kaminėlių. Kraštinių čerpių dėka stogas bus gražesnis, jos dengia stogo kraštą, ir atstoja medinę vėjalentę. Yra ne vienas sprendimas, kad jūsų stogas tarnautų ilgai, būtų tvirtas ir sandarus.

ORIGINALIOS STOGO DETALĖS

MONIER specialistai skyrė daug laiko čerpių ir komplektuojamųjų dalių išbandymui. Jos bandomos ne tik kaip atskiros stogo dalys, bet ir kaip stogo visuma. Paprasčiausias būdas gauti stogą su funkcine garantija – įsigyti MONIER stogo komplektą.

SAUGUMAS

Jūsų stogas Jus ir įpareigoja. Jūs esate atsakingas už žmones, kurie dirba ant jūsų stogo, pavyzdžiui, kaminkrėčius, TV antenų meistrus ir kt. Jeigu stogas neturi saugos įrangos, jie gali atsisakyti lipti ant stogo. Saugos įranga, pavyzdžiui: sniego gaudytuvai, laipteliai, kopėčios ir kiti saugos elementai, nustatyti statybos normatyvuose, yra įtraukti į stogo komplektą.