Vėtros nuplėšia “lengvus” stogus

Lietuvoje periodiškai praūžiant audroms didesnę dalį nuostolių sudaro nuplėšti stogai. Pasak draudimo bendrovės “Lietuvos draudimas” atstovės Ernestos Dapkienės, preliminariais skaičiavimais gyventojų turto draudimo nuostoliai 2010 m. buvo 6,5 mln. Lt, įregistruoti net 2478 draudiminiai įvykiai. Stogo žalos nuostoliai siekė nuo 100 iki 2.000 litų, o didžiausia žala siekė net  40.000 Lt. Didžiają dalį nuplėštos stogo dangos sudaro seni asbestinio šiferio lapai, kita dalis – skardiniai stogai.

Pasak atestuoto konstruktoriaus Mindaugo Korsako, žmonės galėtų savo namų stogus renovuoti čerpėmis ir taip išvengti panašių bėdų ateityje. Kai kurie žmonės mano, jog čerpių stogo svoris gali būti problema. Iš tiesų nėra jokios priežasties nerimauti. Prieš daug dešimtmečių statytų namų konstrukcijos yra labai tvirtos, dažniausiai kontrukcijoms naudotos buvo 5x15 cm skerspjūvio gegnės, jų pakanka, kad stogas atlaikytų ir čerpių dangą, ir vėtras, sniegą.  
Abejones išsklaidys specialisto konsultacija. Pasak p. Mindaugo, dažnai užtenka įrengti gegnių stygas (jei jų nebuvo) arba įdėti papildomas kelias gegnes į tarpus tarp esamų.

Juk skaičiuojant stogą veikiančias apkrovas reikia įvertinti ne tik dangos svorį, bet ir stogą veikiančias keturis kartus sunkesnes apkrovas, pvz., sniego bei vėjo gūsių (iš viso apie 160-200 kg/m
² ).

Konstruktoriaus mintims pritaria ir stogdengys profesionalas Egidijus Tilvikas, UAB „Lakedė”. Jo nuomone, uždengęs stogą čerpėmis klientas turės daug daugiau privalumų nei dengiant kitomis dangomis. Čerpėms suteikiama net 30 metų garantija, tikrasis tarnavimo laikas bus 3-4 kartus ilgesnis. Tuo tarpu skardinei stogo dangai dažniausiai suteikiama tik 10 metų garantija, o beasbestinio šiferio dangos dažams suteikiama tik 5 metų garantija. Čerpėmis galima uždengti pačių įvairiausių ir sudėtingiausių formų stogus. Geras meistras žino, kad dengiant sudėtingą stogą dideliais dangos lapais liks daug daugiau nupjautų atliekų, už jas tenka sumokėti užsakovui. Kitas neabejotinas čerpinio stogo privalumas yra tylumas, skarda uždengus stogą, net uždarius langus, per ventiliacijos angas girdisi, kaip lietus stogą paverčia „būgnu”.

Renkantis stogo dangą, kurios reikia stogo remontui, ar statant naują namą, norisi pasirinkti optimaliausią variantą kainos ir kokybės, ilgaamžiškumo, komforto atžvilgiu, kad ir šeima, ir turtas turėtų patikimą stogą visam gyvenimui.

MONIER čerpės tai yra ta medžiaga, kuri pateisins visus lūkesčius. Čerpės yra puikus pasirinkimas ne vien dėl ilgaamžiškumo, jos gerai saugos nuo karščio ir vėtrų, po jomis bus tylu ir ramu gyventi.

Daugiau informacijos apie čerpes Jūs rasite www.monier.lt arba paskambinę telefonu  8 5 233 32 80.