Stogo priežiūra žiemą

Artėja žiema. Tai ne tik metas, kai galime džiaugtis jos teikiamais malonumais, kaip pvz. slidinėjimas, bet ir laikas, kai ypač susirūpiname stogo griūties rizika. Atminkite, kad būtina geros pastato būklės sąlyga sveikas stogas. Yra prevencinės priemonės, kurių galite imtis jūsų nuolatinio ar poilsinio būsto stogui apsaugoti.

Štai ką pataria Monier specialistai:

  • Kadangi sniego tankis gali kisti nuo 30 kg - 400 kg kubiniam metrui, sunku nuspėti, kada sniegą nuo stogo jau reikia valyti. Vis dėlto yra daugybė priežasčių jį pašalinti, taip pat ir dėl to, kad apsaugosite lietvamzdžius, praeivius bei automobilius nuo sniego nuošliaužų.
  • Jei, jūsų nuomone, sniegą būtina nuvalyti, svarbu tai padaryti saugiai. Turėtų būti naudojamas saugos kablys ir virvė, kuri darbo metu turėtų būti įtempta.
  • Stenkitės sniegą valyti tolygiai, t.y. tuo pačiu metu iš abiejų pastato pusių,
  • palikę dalį sustumto sniego stogo apačioje galite padaryti daugiau žalos nei išvis jo nevalę.
  • Negramdykite viso sniego, nes galite pažeisti čerpes, skardą ar kitą stogo dangą. Patartina palikti apie 20 cm storio sluoksnį, kad sumažėtų rizika nuslysti ir pažeisti stogo dangą.

Normalus stogas, kuris buvo įrengtas profesionaliai, priklausomai nuo stogo čerpių pasirinkimo, gali tarnauti mažiausiai 40 metų. Patartina jį prieš žiemą patikrinti. Jei turite bent menkiausių abejonių dėl savo stogo, turėtumėte kreiptis pagalbos į profesionalus.

Norėdami daugiau sužinoti apie Monier saugos produktus, skaitykite apie juos mūsų produktų kataloge.