Stogo priežiūra

Stogas – turbūt labiausiai veikiama jūsų namo dalis. Jis turi atlaikyti lietaus, sniego ir vėjo poveikį, likti patrauklus. Apžiūrėkite savo namo stogą.

Stogas turi silpnų vietųTikrindami stogą reguliariai jūs galite pailginti jo amžių. Tam tikrus dalykus galima lengvai pataisyti, tačiau kai kurie požymiai rodo, kad stogą būtina keisti.
Patartina stogą keisti tada, kai jis dar nepažeistas.

Stogo priežiūra

STOGO PRIEŽIŪRA

Paverskite stogo priežiūrą savo įpročiu – patikrinkite jį vieną kartą per metus. Tinkamiausias laikas – pavasaris.

1. PATIKRINKITE KRAIGĄ

Kraigas – pati pažeidžiamiausia stogo dalis. Patikrinkite, ar visos čerpės ir sandarinimo elementai yra savo vietose. Jeigu kokia čerpė yra pasislinkusi arba sugadinta, prieš sutvarkydami, patikrinkite, ar stogo plėvelė ir sandarinimo elementai nepažeisti.

2. PATIKRINKITE STOGO KRAŠTUS

Stiprūs vėjo gūsiai gali apgadinti stogo kraštą.

3. PATIKRINKITE VENTILIACINIUS ELEMENTUS, LIETAUS NUVEDIMO SISTEMAS IR SĄLAJAS

Išvalykite lietaus nuvedimo sistemą ir įsitikinkite, ar latakuose nėra susikaupusių šiukšlių – spyglių, lapų.

4. NUO STOGO NUVALYKITE BET KOKIĄ AUGMENIJĄ IR ŠIUKŠLES

Stogą kruopščiai nušluokite arba nuplaukite. Stogus dažniausiai gadina medžių šakos, todėl jas būtina nugenėti.

5. PATIKRINKITE SAUGOS ELEMENTUS

Stogo kopėtėlės, apžvalgos aikštelės turi būti gerai įrengtos ir patikimos. Jeigu abejojate, kreipkitės į stogdengį, kuris įvertins jų patikimumą.

KOKIOS BŪKLĖS JŪSŲ STOGAS?

Stogą reiktų keisti dėl trijų priežasčių: jis yra sugadintas, nesandarus arba jis tiesiog negražus. Kad ir kokia būtų priežastis, naujas stogas yra gera investicija.

Atidžiai apžiūrėkite namo stogą. Ar jis patrauklus? Ar stogas dera prie namo architektūros stiliaus? Tikriausiai norėtumėte padaryti savo namą modernesnį ar atnaujinti jo išvaizdą. Stogas gali namą pakeisti. Čia aprašomi keli dalykai, į kuriuos riekia atkreipti dėmesį prieš priimant sprendimą.

KOKS YRA STOGO AMŽIUS?

Stogas gali būti nekeistas maždaug 30 metų, vėliau jį reikėtų pakeisti. Čerpės yra ilgaamžiškesnės, ypač – keraminės, tačiau po 30 metų padidėja pažeidžiamumo rizika. Ypač toms stogo dalims, kurios yra po čerpėmis. Tai jau laikas, kai reiktų pradėti galvoti apie stogo keitimą. Geriau tai daryti, kol dar nėra pažeidimų. Nesandarus stogas gali sugadinti namą. Ir nežinia kodėl, tačiau visos nelaimės nutinka pačiu netinkamiausiu metu…

APŽIŪRĖKITE SAVO NAMO STOGĄ

Išeikite laukan ir apžiūrėkite namo stogą iš toliau. Ar jis atrodo gerai? Ar ant jo auga samanos? Stogą galima nuvalyti, tačiau gali būti, kad čerpės yra suskilusios. Tada atėjo laikas keisti stogą.

PATIKRINKITE ČERPES

Patikrinkite čerpes iš arti ir įsitikinkite, ar jos nesugadintos. Pakelkite jas ir apžiūrėkite grebėstus: ar mediena sausa ir geros būklės? Drėgni ar papuvę grebėstai rodo, kad stogas nefunkcionuoja taip, kaip turėtų. Tai reiškia, kad vėdinimas po čerpėmis neveikia arba viena ar kelios čerpės yra sugadintos. Atėjo laikas imtis darbo.

STOGO PASIRINKIMAS

Pažvelkite dar kartą aukštyn. Kokie kaimynų stogai? Galbūt esate matęs patrauklesnį stogą? Įvertinkite stogo spalvą ir tipą. Priderinkite savo namui naują stogą čia, internete. Atminkite, kad galbūt jums reikės leidimo keisti stogą,  išsiaiškinkite galiojančius įstatymus.

PASITARKITE SU KITAIS

Jūs nesate vienas. Pasitarkite su stogdengiai, prekybininkais, draugais, kaimynais isiklausykite visų nuomonę.

GAUKITE SĄMATĄ

Sužinoję kainas, jūs išsiaiškinsite ne tik stogo pakeitimo sąnaudas, bet bus aišku, kiek laiko prireiks darbams. Tai gali padėti nuspręsti, ar to imsitės pats, ar samdysite stogdengį.