Užsidenkite stogą patys

Naują stogą uždengti pačiam nesudėtinga, tačiau šis darbas reikalauja tikslumo ir kruopštumo. Jums tereikia turėti tinkamus įrankius, o taip pat gerus planavimo įgūdžius. Tai nėra visiškai paprastas darbas, tačiau jei Jums patinka meistrauti, tada tai bus malonus užsiėmimas, kurį geriau dirbti su dar keliais pagalbininkais. Stogą dengiant savomis jėgomis, be abejonių, sutaupysite nemažai pinigų. Mes padarėme viską, kad šis procesas būtų kiek galima paprastesnis. Pasirinkite stogo komplektą, ir jūs gausite viską, ko reikia stogui, tai specialiosios čerpės ir priedai, kurie idealiai tiks vienas prie kito.

KĄ TURITE ATLIKTI

Pirmiausia nuimkite senąją dangą, iš anksto pasirūpinkite jos utilizavimu. Po to kruopščiai patikrinkite stogo plėvelę. Sugadintą arba seną plėvelę reikėtų pakeisti.

STOGO PLĖVELĖ

Plėvelė – svarbi namo konstrukcijos dalis. Stogo konstrukcija turi išlaikyti ne tik čerpių svorį, bet ir nepraleisti drėgmės, vėjo. Yra kelių tipų stogų plėvelės – difuzinės (kvėpuojančios) ir hidroizoliacinės (nekvėpuojančios). MONIER siūlo stogo plėveles tiek apšiltintoms, tiek šaltoms pastogėms.

Užsidenkite stogą patys

GREBĖSTAVIMAS

Grebėstai – tai mediniai tašeliai, ant kurių klojamos ir tvirtinamos čerpės. Vertikalūs tašeliai, kuriais pritvirtinama plėvelė prie gegnių, atlieka pastogės vėdinimo funkciją ir vadinami ventiliaciniais, ant jų horizontaliai tvirtinami mediniai tašeliai – grebėstai. Čerpės tvirtinamos prie grebėstų. Atstumai tarp grebėstų priklauso nuo pasirinktų čerpių tipo. Pritvirtinus grebėstus, galima kloti čerpes.

ČERPIŲ DENGIMAS

Iš tikrųjų stogą dengti čerpėmis paprasta, tačiau šis darbas reikalauja tikslumo. Stogo dengimą reikia pradėti nuo stogo konstrukcijos apačios ir čerpes dengti į viršų. Čerpės prie grebėstų tvirtinamos specialiais laikikliais arba medvaržčiais. Kad stogas būtų ilgaamžis, reikia sumontuoti paukščių užtvaras – jos neleidžia paukščiams patekti po čerpėmis. Tik originalūs Monier gaminiai sudaro pilną stogo komplektą.

PAPILDOMA ĮRANGA

Stogui reikia ir saugumo įrangos – sniego gaudytuvų, kopėtėlių ir apžvalgos aikštelių. Į stogo komplektą įtraukti patys svarbiausi stogo elementai, tačiau galima įsigyti ir papildomų saugumo elementų. Jūs patys galite sukomplektuoti stogo sprendimą, įtraukti į komplektą liuką, čerpę-antenos lizdą, ventiliacinį kaminėlį ir pan. Pasirinkę pilną Monier stogo komplektą, gausite stogo funkcinę garantiją 15 metų.

STOGO KRAIGAS

Kraigas – tai stogo šlaitų susijungimo vieta. Kraigas privalo sulaikyti sniegą, drėgmę, lapus nuo patekimo po stogo danga. Tuo pačiu metu, turi užtikrinti gerą pastogės ventiliaciją, kad grebėstai ir stogo plėvelė tarnautų tiek pat kiek ir stogo danga. MONIER siūlo specialiai kraigui skirtas medžiagas – specialiosios čerpės ir sandarinamo elementai, tai ne tik palengvina darbą, bet su jomis stogas tarnauja ilgiau ir yra atsparesnis įvairiems oro veiksniams.

SPECIALŪS SPRENDIMAI

Stoglatakiams ir kaminams užsandarinti reikės specialių sprendimų. Jei Jūsų stoge numatyta įrengti stoglatakį, Jūs turėsite paruošti vietą stoglatakiui, o čerpes reikės pripjauti atitinkamu kampu. Tokias vietas svarbu gerai užsandarinti, kad lietus, sniegas, lapai neturėtų galimybės palysti po  stogo danga. MONIER siūlo įvairių rūšių sandarinamo juostų, galinčių izoliuoti net sudėtingiausias sąlajas. Ypatingą dėmesį reikia skirti įvairioms pralaidoms ir ventiliaciniams kaminėliams. Populiarus variantas – uždengus stogą, dūmtraukio vamzdį pravesti pro specialią pralaidą. Savaime suprantama, mes siūlome specialias čerpes, skirtas pravesti įvairaus diametro ventiliacinius vamzdžius.

MONTAVIMO INSTRUKCIJA

Čia pateikta išsami montavimo instrukcija kiekvienam čerpių tipui. Instrukciją galima išsaugoti PDF formatu.

PAGALBA

Jums reikia pagalbos dengiant stogą? Jums padės patyrę stogdengiai.